Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

 
Uroczyste obchody z okazji

STULECIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie klas młodszych z wielkim entuzjazmem przygotowywali się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Gazetki w klasach na temat wydarzeń z 11 listopada 1918 roku przypominały o zbliżającym się święcie narodowym.
Przygotowując się do uroczystości, dzieci wykonały własnoręcznie laurki. Na biało-czerwonych sercach napisały, za co kochają Polskę oraz złożyły życzenia Polakom. Pamiętając o swojej małej ojczyźnie, każda klasa wykonała herby miejscowości i gminy, które zawisną w salach lekcyjnych. Uczniowie wzięli udział w konkursach o tematyce historycznej, związanej z odzyskaniem niepodległości.

Dnia 7 listopada odbyła się uroczysta akademia. Od samego rana uczniowie dumnie nosili przypięte do piersi kokardy narodowe. Uroczystą akademię otworzyła Pani Dyrektor, Agata Czauderna. Odśpiewano 4 zwrotki hymnu państwowego. Aktorzy z klas czwartych przenieśli widzów w podróż w czasie, podczas której przedstawili losy naszego kraju, zarówno w czasach świetności, jak i w czasach rozbiorów, kończąc na okupionym wielkim wysiłkiem odzyskaniu niepodległości. Muzyka, kostiumy aktorów, wielość rekwizytów oraz śpiew chóru szkolnego sprawiły, że akademia na długo zapadnie w pamięci społeczności szkolnej. Akademię przygotowały nauczycielki historii, Edyta Waluś i Katarzyna Jakubiec - Broda.

Zespół redakcyjny