Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

7 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przygotowali ją uczniowie z oddziałów gimnazjalnych – klasy 3a, 3b, 3s i dziewczęta z klasy 6b. Uroczystość z udziałem pani dyr. Agaty Czauderny rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu państwowego. Po słowie wstępnym głos oddano "młodym aktorom", których do występu przygotowała pani wicedyr. Iwona Śliwa przy wsparciu wychowawców klas gimnazjalnych: p. Agaty Krupińskiej, p. Agnieszki Piwowar i p. Eugeniusza Moskały. Scenariusz nosił tytuł Opowiedz mi, dziadku, a była to historia, w której codzienna sytuacja stała się punktem wyjścia do opowieści "starszego człowieka" o mrocznej historii Polski, powstaniach i martyrologii Polaków. Akcja rozgrywała się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w przeszłości. Występującym udało się w sugestywny sposób oddać zarówno tragiczne losy, jak i wzruszające chwile, które stały się udziałem naszych rodaków w drodze do NIEPODLEGŁOŚCI.

Zespół Redakcyjny