Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 28 września 2018 r. w naszej szkole odbył się ŚDTM (Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia).

Było to wielkie szkolne wydarzenie. Ta międzynarodowa akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie po długich wakacjach tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym. Tegorocznemu świętu tabliczki przyświecało hasło: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.”

    Tydzień wcześniej trwały już przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie zabaw: „Hasło dnia”, „Marmur” oraz „Matematyczne spacery”. 28 września uczniowie oraz rodzice wzięli udział w sprawdzeniu „tabliczkowej wiedzy”, zdając egzaminy ustne i pisemne.
    Uczniowie uczęszczający na kółko matematyczne egzaminowali ze znajomości tabliczki mnożenia pozostałych uczniów naszej szkoły. Tabliczkę mnożenia musieli przypomnieć sobie także nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice przyprowadzający do szkoły swoje pociechy. Egzaminatorzy po zdanym egzaminie wręczali odznaki Experta Tabliczki Mnożenia.
    Do egzaminu przystąpiło 487 uczniów (337 – szkoła podstawowa, 143 – gimnazjum)
i 7 osób dorosłych. Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” zdobyło 385 osób - SERDECZNIE GRATULUJEMY.
    Poprzez wspólną zabawę chcieliśmy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w wielu sytuacjach życiowych. Wszędzie otaczają nas liczby, dlatego warto utrwalać tabliczkę mnożenia.
    Tegoroczne odchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia możemy uznać za bardzo udane. Wzbudziły one w uczniach wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
    Dziękuję wszystkim uczniom uczęszczającym na kółko matematyczne za wspólną, dobrze wykonaną pracę, a uczniom, nauczycielom i rodzicom naszej szkoły za liczne włączenie się w akcję. Jeżeli zorganizowanie tego dnia sprawiło, że każdy z nas utrwalił sobie choćby jeden przykład tabliczki mnożenia – WARTO BYŁO!

Koordynator lokalny dla Szkoły Podstawowej - mgr Anna Miler
Koordynator lokalny dla Gimnazjum - mgr Agnieszka Piwowar