Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

100 kwiatków  na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę

          Cała Polska już od kilku miesięcy świętuje rocznicę- Stulecia Niepodległości Polski – wszyscy głowią się i zastanawiają się, jak uczcić ten dzień – 11 listopada- ten rok 1918- co można zrobić dzisiaj w 2018 roku?

Dorośli mają swoje pomysły, młodzież stara się również zaistnieć wymyślając różne akcje. A co mogą zrobić małe dzieci? Mogą z wielką starannością i przejęciem zrobić coś z papieru😊. Cała klasa 1c wspólnie podjęła się zadania- wycięcia z papieru 100 kwiatków. Odrysowując i wycinając autorzy mieli możliwość doskonalić kompetencje techniczne, jak i matematyczne- właściwe rozmieszczenie wzoru na kartce papieru dała możliwość wielokrotnego powielenia kształtu, co przyspieszyło nieco prace i odległa liczba stu egzemplarzy – stała się coraz bliższa realizacji. Teraz te kwiatki zdobią naszą klasową gazetkę. Małe gesty uczące wyrażania szacunku dla Ojczyzny- tworzą wielkich ludzi. Ten trud opłacił się poprzez uśmiech dzieci i ich zapał, chodź na początku w oczach był strach- bo sto to dużo. Mam nadzieję, że kiedyś po latach będą pamiętać, że w latach szkolnych włączyli się w obchody wielkiego święta narodowego upamiętniającego 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.  

                                                                                                    
 

                                                                                                                             Renata Duś