Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Konkurs Recytatorski

Szkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

    W związku z obchodzonym w 2018 roku Jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nasza Szkoła zorganizowała Konkurs Recytatorski  o tematyce patriotycznej, który miał na celu promowanie poezji patriotycznej oraz piękna kultury i języka polskiego.
            Wydarzenie miało miejsce  8 listopada o godzinie 11.40.  Brało w nim udział 25 uczniów naszej Szkoły.
Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli polonistów, a uczniowie,  byli przygotowywani pod ich kierunkiem. Dodatkowym utrudnieniem dla uczestników był fakt, iż samodzielnie dobierali repertuar.
          Recytatorzy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych ( klasy 4-6 oraz 7-3 Gimnazjum).  Werdyktem jury pierwsze miejsce zajęła Maja Konior z klasy 4a- za utwór Wisławy Szymborskiej- Gawęda o miłości ziemi ojczystej, drugie – Pola Hyjek z  6b, która deklamowała wiersz tej samej poetki. Trzecie miejsce przypadło w udziale dla Pawła Michłanowicza z 5a, który wybrał wiersz Władysława Bełzy-Polska mowa.
    W kategorii klas starszych zwyciężyła Julia Krzempek z 3aG- wierszem Władysława Broniewskiego- Bagnet na broń, drugie miejsce zajęła Martyna Frey z 3aG, recytująca utwór Zbigniewa Herberta. Z kolei Katarzyna Woźniak z 7a, deklamując utwór Jana Pietrzaka-Taki kraj, wywalczyła trzecie miejsce.
Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu nasi uczniowie uczyli się kultywować pamięć o ważnych wydarzeniach dziejowych naszej ojczyzny. Konkurs przebiegał w podniosłym i patetycznym nastroju.
           Udział w wydarzeniu stał się dla uczniów cennym doświadczeniem, a zdobyte wyróżnienia są źródłem satysfakcji i stanowią motywację do dalszej pracy.

Zespół redakcyjny