Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„EKO BOHATER LITERACKI pt. ZIELONO MI”

Rozstrzygnięcie: wojewódzkiego, ekologicznego konkursu, plastycznego na "EKO BOHATERA LITERACKIEGO pt. ZIELONO MI", Buczkowice 2018.

 Kornel  Żółty z klasy III a - zdobył wyróżnienie w konkursie wojewódzkim!

          Była to kolejna edycja konkursów wojewódzkich: literackiego i plastycznego, organizowanych w ramach przedsięwzięcia Jesienne Dni Książki w Buczkowicach.
W tym roku w konkursie plastycznym, należało wykonać ilustrację: EKO BOHATERA LITERACKIEGO czyli ekologicznego bohatera bajek, baśni, legend, opowiadań itp.. lub ilustracji dowolnego bohatera literackiego wykonanego z surowców wtórnych.
Na tegoroczny konkurs, wpłynęło łącznie 458 prac w tym, w kategorii przedszkole – 65, klasy I-III – 178, klasy IV-VI – 154, kl. VII-VIII i gimnazjum – 48, młodzież – 13. W rywalizacji wzięły udział łącznie 42 placówki oświatowe, opiekuńcze i ośrodki kulturalne z terenu województwa śląskiego.

Jury w składzie:
• Renata Barut – plastyczka, nauczycielka historii i sztuki, twórczyni ludowa z Kalnej, przewodnicząca jury,
• Halina Kubica – plastyczka, lokalna artystka z Rybarzowic,
• Maria Posłuszna – mieszkanka Bielska-Białej, nauczycielka plastyki, jurorka w lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach na dziecięcą plastykę

Kornel, wykonał pracę w technice kolażu, używając surowców wtórnych do książki pana Artura Oppmana „ Bazyliszek”.

Uroczyste rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród laureatom odbyło się 27.10.2018 w budyneku Sokolni w Buczkowicach, Kornel odebrał nagrodę osobiście.

/Zespół redakcyjny/