Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

W kręgu prozy Henryka Sienkiewicza

20 listopada 2018 r. w Rudzicy odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania".

Głównymi celami konkursu były popularyzacja czytelnictwa oraz propagowanie wartości patriotycznych poprzez czytanie dzieł literatury polskiej.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało siedem szkół z gminy Jasienica i w zmaganiach wzięło udział łącznie 23 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Nowosielski z kl. 5a, Filip Szendzielarz z kl. 5c oraz Maria Strońska z kl. 6b. Zaadaniem uczestników było przygotowanie kilkuminutowego wystąpienia polegającego na odczytaniu fragmentu wybranego utworu Henryka Sienkiewicza. Wszyscy nasi reprezentanci wybrali fragmenty powieści „W pustyni i w puszczy”.
W komisji konkursowej zasiadły aktorka Teatru Polskiego Jagoda Krzywicka, logopeda Dominika Ciurla oraz bibliotekarka z Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzicy Magdalena Wacławik. Po przesłuchaniach jury wyłoniło zwycięzców, a zadanie nie należało do łatwych, ponieważ poziom wystąpień był wysoki, a mistrz w każdej z dwóch kategorii mógł być tylko jeden. Tytuły te otrzymały uczennice ze szkoły w Wieszczętach, jednak przewodnicząca jury pani Jagoda Krzywicka, ogłaszając werdykt, postanowiła wyróżnić jeszcze dwie osoby i jedną z nich okazał się uczeń naszej szkoły – Filip Szendzielarz z kl. 5 c.

Zespół redakcyjny