Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Akcja charytatywna MotoMikołaje 2018

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej, której celem była pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Bielsku-Białej.

Przez trzy tygodnie gromadziliśmy dary, a następnie, podczas uroczystego finału, zostały one przekazane dzieciom. W asyście ponad stu zmotoryzowanych Mikołajów przywieziono prezenty dla dzieci z miejsca zbiórki w Gemini do Domu Dziecka. Nasi wolontariusze w niedzielę, 9 grudnia, wzięli udział w podsumowaniu akcji. Byli to uczniowie klasy 8b: Wiktoria Kurowska, Martyna Żółty oraz Marta Trawa. Organizatorzy oficjalnie przekazali podziękowania wszystkim rodzicom i uczniom naszej szkoły, którzy włączyli się do akcji. Plakat promujący akcję, autorstwa naszej uczennicy, Marty Trawy, został dostrzeżony i przekazany organizatorom. Udział w tym wydarzeniu, atmosfera życzliwości, a szczególnie włączenie się naszych wolontariuszy w wypakowywanie prezentów wspólnie z resztą MotoMikołajów pozostawią niezapomniane wspomnienia i poczucie niesienia realnej pomocy. Naszą obecność obecność na finale akcji zakończyliśmy wspólnym zdjęciem z organizatorem akcji, Panią Moniką Beygą.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, DZIĘKUJEMY!!!

Materiał filmowy z podsumowania akcji >>>

 

Koordynator szkolnej akcji  Pani Katarzyna Jakubiec-Broda.