Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Konkurs historyczno-artystyczny- “Józef Piłsudski i jego żołnierze w walce o Niepodległą”.

Wręczeniem dyplomów oraz nagród książkowych podsumowaliśmy konkurs  historyczno – artystyczny: “Józef Piłsudski i jego żołnierze w walce o Niepodległą”. Konkurs przeznaczony był dla klas IV-VI. Zadaniem uczestników konkursu było narysowanie w postaci komiksu wybranego wydarzenia lub postaci związanych z rolą Józefa Piłsudskiego oraz Legionów Polskich w walce o wolną Polskę. W ten sposób chcieliśmy zachęcić uczniów do refleksji nad przeszłością, popularyzować wiedzę dotyczącą okresu historii, w którym Polska odzyskała niepodległość, rozbudzić u uczniów aktywność artystyczną, a przede wszystkim uczcić 100 - lecie Odzyskania Niepodległości. Prace reprezentowały bardzo wysoki poziom.
Oto nagrodzeni uczniowie:
I miejsce – Bianka Urbaniec (klasa 4d),
wyróżnienia:
Paulina Mola (klasa 4d), Magdalena Kosałka (klasa 5d), Maciej Sopałowicz (klasa 5d).


Gratulujemy!


Organizatorami konkursu były nauczycielki historii, Panie Edyta Waluś oraz Katarzyna Jakubiec-Broda.