Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Wyjazd do teatru

Dnia 1 marca 2019 roku wszystkie czwarte klasy wybrały się, pod opieką nauczycieli, na przedstawienie pt. „Opowieści o zwykłej rodzinie " w MDK w Czechowicach-Dziedzicach.

Wszyscy pełni ciekawości weszli do sali i zajęli swoje miejsca. Po chwili światła zgasły, a na scenę wszedł pierwszy aktor, który odgrywał rolę Piotra. Kolejno poznaliśmy Zosię, Bąbla, ich tatę, sąsiadkę Ulę oraz tajemniczego jegomościa, który utrudniał życie naszej rodzince. Spektakl inspirowany był lekturą pt. „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki dlatego aktorom towarzyszył rekwizyt w postaci zaczarowanego taboretu, który spełniał życzenia. Sceneria była bardzo ciekawa, jednak zachwyt wzbudził pokaz laserów, wszystkiemu towarzyszyła muzyka i piosenki, które śpiewali aktorzy. Spektakl bardzo nam się podobał. Był humorystyczny, a zarazem wzbudzający wzruszenie. Chwilami naprawdę chwytał za serce i pozostawiał wiele do myślenia.