Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Udział w projekcie "FUTURE FINDERS"

Nasza młodzież z oddziałów gimnazjalnych odpowiedziała na zaproszenie organizatorów projektu "Future Finders".

Projekt polegał na spotkaniu się z przedstawicielami rożnych zawodów, którzy opowiadali o blaskach i cieniach wykonywanej przez nich pracy. Spotkanie odbyło się 22 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Bielsku - Białej. Organizatorami projektu była młodzież ucząca się w L.O im. Mikołaja Kopernika, w tym nasza absolwentka, Małgorzata Kudzia.

"Wykłady były przygotowane i prowadzone w profesjonalny sposób. Bardzo się cieszymy, że szkoła dała nam możliwość wzięcia w nich udziału. Wypowiadali się praktykanci z danej dziedziny, mogliśmy bliżej zapoznać się z ich zawodem, dało nam to szerszą perspektywę i na pewno będzie pomocne w podejmowaniu decyzji odnośnie kierunku kształcenia"- komentują Natalia Rosowska z klasy 3aG oraz Lena Piaseczny z 3sG.

"Po zapisaniu się na listę poszliśmy w stronę sali, w której odbywało się wydarzenie. Otrzymaliśmy poczęstunek. Usiedliśmy na miejscach, a po chwili zaczęły się ciekawe wywiady z przedstawicielami różnych zawodów. Uważamy, że to spotkanie ułatwiło wielu młodym ludziom wybór przyszłego zawodu oraz dało nam szansę zwiedzić mury pięknego, zabytkowego budynku", dodają Laura Skupień i Jakub Lis z 3aG.

Katarzyna Jakubiec-Broda