Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Dnia 9 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Wspólne świętowanie rozpoczęła Pani Dyrektor Agata Czauderna, która powitała społeczność szkolną i zaproszonych gości, a wśród nich – emerytowanych pracowników szkoły, proboszcza parafii Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach, a także Pani Przewodniczącą Rady Rodziców Dorotę Kunicką wraz z Panią Wiceprzewodniczącą Moniką Frankiewicz.
Po powitaniach rozpoczęła się część artystyczna spotkania. Najpierw swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały grupy sześciolatków pod opieką Pań: Anny Cembali, Doroty Kupki i Dagmary Urbańskiej. Występy milusińskich nagrodzono wielkimi, zasłużonymi brawami, bo z przejęciem, ale też wdziękiem  i uśmiechem zawładnęły sceną i sercami publiczności.
W następnej kolejności na scenie pojawili się uczniowie z klasy 4a i 6b, którzy przygotowani przez Panią Katarzynę Dębinską –Zwięczak bawili zebranych parodiując życie szkolne, klasowe kłopoty i uczniowską, nie zawsze wielką ochotę do nauki.
Oprawy uroczystości dopełnił jak zwykle szkolny chór wykonujący skoczne piosenki pod czujnym okiem pani Marzeny Muzyki, zaś o dekoracje auli zadbały Panie: Iwona Gawlas i Daria Łukaszewska –Koch.
Po zakończeniu zmagań artystów ponownie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała za trud włożony w przygotowanie uroczystej akademii i złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia, po czym na swe ręce przyjęła kwiaty i życzenia od delegacji Rady Rodziców oraz nowego, ukonstytuowanego już Samorządu Szkolnego w składzie: Przewodnicząca Gabriela Jędrusik i Wiceprzewodniczący: Anna Stuglik i Iwo Walczak z opiekunką Panią Agnieszką Piwowar.
W tak podniosłej atmosferze zakończyliśmy tegoroczne świętowanie.

Zespół Redakcyjny