Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Land art – temat wymarzony na czasy zdalnego nauczania

Ciężko byłoby zrealizować ten temat w szkolnych murach.

Przedstawiam prace uczniów klas piątych, którzy w otoczeniu natury stworzyli kompozycje z materiałów, które znaleźli w tejże naturze (Uczniowie tworzyli w swoich ogródkach i pobliskich lasach).

Land art, czyli sztukę ziemi, wymyślili Amerykanie ponad pół wieku temu. Już dawno stworzyli wzorcowe prace, zdążyli się nimi nacieszyć i niemal o nich zapomnieć. Za to dziś ów kierunek sztuki robi się coraz bardziej popularny w Polsce. Land art odnosi się do mniej lub bardziej trwałych i widocznych śladów interwencji artysty w świat przyrody. Kompozycje powstają w otoczeniu naturalnym i są wykonane z naturalnych surowców, które można w tym środowisku pozyskać.

Link dla zainteresowanych:
https://epodreczniki.pl/a/land-art---sztuka-ziemi-interwencja-w-swiat-przyrody/D3YpTu5cS

Iwona Gawlas