Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Graffiti ... niestety nie na murze, tylko na kartce w wykonaniu klasy 5 b

Taki temat do realizacji przypadł klasie 5 b przez pomyłkę! Otóż, zamiast wysłać im materiały do studiowania Vincenta van Gogha, wysłałam materiały dotyczące sztuki ulicy, czyli graffiti... No, cóż zrobić, "poszło".

W rezultacie we wrześniu klasa 6 b (obecna 5 b- rozpocznie od Vincenta van Gogha, a 6 c i 6 d... od graffiti). Wyszedł z tego jeden plus: klasy mogą zainspirować się nawzajem, podgladając wzajemnie prace z Vicenta (5c, 5d) i z graffiti (5b).

Uczniowie klasy 5 b mieli za zadanie potraktować kartkę A4 jak ścianę i wykonać pracę, czyli namalować graffiti ze swoim imieniem. Najpopularniejszym i dość lekkim stylem w graffiti są zaokrąglone kształty liter. Ten styl nazywa się Bubble i wielu Uczniów tym stylem się zainspirowało.

Ze względu na to, że graffiti kojarzy się głównie z napisami na ścianie, niezmiernie trudno jest określić datę powstania tej sztuki. Wielu badaczy uważa, że pierwotna forma graffiti pojawiła się już w starożytnym Egipcie, Grecji czy też Rzymie. Podobne tezy dotyczą XVIII i XIX wieku. Jednak w założeniach tych graffiti uważa się jedynie jako napis umieszczony na ścianie w celu przekazania jakiejś informacji.  Iwona Gawlas

Dla inspiracji: https://www.youtube.com/watch?v=lpcE559V8IE