Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Akcja Młodzi Głosują

Za nami wybory do Parlamentu UE.

W ramach ogólnopolskiej akcji Młodzi Głosują w naszej szkole odbyła się akcja informacyjna na temat działalności Parlamentu Europejskiego, którą przeprowadzili uczniowie klas ósmych. Podsumowaniem akcji, która miała charakter wyłącznie edukacyjny i uświadamiający uczniom wagę wyborów- istoty demokracji- były wybory. Uczniowie mogli zobaczyć jak odbywa się głosowanie, czekała na nich komisja wyborcza, a uczniowie  klas ósmych i oddziałów gimnazjalnych posiadający legitymację mogli oddać głos. Cieszy fakt, że uczniowie klas młodszych byli zainteresowani wydarzeniem i zapowiedzieli swój udział w akcji w kolejnych latach.

Wybory odbywały się w specjalnie przygotowanej na tą okazję świetlicy szkolnej, pod okiem komisji, w której skład wchodzili uczniowie klas ósmych: Oliwia Kurzydem, Izabela Kajstura, Marcin Dutka oraz uczennica klasy 3 gimnazjum, Lena Piaseczny. Ich zadaniem było dopilnowanie, aby wybory odbyły się w uczciwy i rzetelny sposób. Po zakończeniu głosowania członkowie komisji podliczyli wszystkie głosy oraz przekazali je Pani Katarzynie Jakubiec-Brodzie, która wyniki prześle drogą elektroniczną do siedziby akcji, podobnie jak wszystkie inne szkoły biorące udział w tym przedsięwzięciu.

Organizatorem akcji była Katarzyna Jakubiec-Broda