Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ku pamięci

Do akcji MEN "Szkoła Pamięta" włączyły się również klasy młodsze oraz Koło edukacji regionalnej i obywatelskiej.

Pod kierunkiem Pani Katarzyny Dębińskiej - Zwięczak klasa 4a przygotowała wystawę na temat urodzonego w Mazańcowicach i zamordowanego w Katyniu Roberta Buchcika. Uczniowie klasy 4b z Panią Dorotą Hurą przygotowują się do akcji upamiętnienia zapomnianych grobów- tuż po Uroczystości Wszystkich Świętych. Uczniowie z klas piątych i szóstych, należący do Koła, pod opieką Pani Katarzyny Jakubiec-Brody wykonali znicze i logo akcji, przygotowując gazetkę informującą dla społeczności szkolnej oraz odwiedzili mazańcowickie cmentarze - katolicki i ewangelicki, na których zapalili znicze przy grobach pracowników szkoły, księży oraz dzieci. Uczniowie bardzo chętnie włączyli się w realizację powyższych inicjatyw, wykazując się dużym zaangażowaniem i wrażliwością.

Zespół redakcyjny