Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Koło Obywatelskie

Pomimo kwarantanny uczennice ze Szkolnego Koła Edukacji Regionalnej i Obywatelskiej przygotowały akcję informacyjną.

Nasza Szkoła bierze udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej skierowanym do młodzieży – „Młodzi Głosują”. Celem akcji jest kształtowanie postaw obywatelskich u młodych ludzi. Akcja jest wolna od agitacji politycznej i cieszy się sporym zainteresowaniem uczniów. W tym roku została odwołana i uczniowie nie wezmą udziału w młodzieżowych wyborach prezydenckich. Koło przygotowywało się do akcji już od dawna. Członkinie Koła przygotowały plakaty, ulotki, podzieliły zadania niezbędne do zorganizowania wyborów. Akcja ma obecnie wyłącznie charakter informacyjny – uczennice dzielą się tylko małym fragmentem ich pracy na temat prezydentów Polski od 1989 roku. Akcję przygotowały uczennice klasy 6d: Zuzanna Czauderna, Nadia Kluka, Wiktoria Kocur, Weronika Kolber, Magdalena Kosałka, Barbara Stuglik.

Opiekun Koła

Katarzyna Jakubiec-Broda