Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

„Nie poddawaj się, miej plan, pracuj wytrwale”- muzyczne spotkanie z absolwentką

Grupa dziewcząt w ramach lekcji WDŻ miała przyjemność spotkać się online z Agnieszką Bąk, która kilka lat temu ukończyła szkołę podstawową i gimnazjum w Mazańcowicach.

Spotkanie było bardzo motywujące i inspirujące. Uczestniczki mogły posłuchać na żywo piosenek przy akompaniamencie ukulele oraz odbyło się premierowe wykonanie piosenki skomponowanej przez artystkę!

Na co dzień Agnieszka jest studentką Uniwersytetu Śląskiego, współpracuje z Bielską Sceną Kabaretową oraz Kabaretem TON. Na swoim koncie ma liczne koncerty w Polsce i za granicą np. w Londynie, Bratysławie, czy Republice Czeskiej. Agnieszka swoją edukację muzyczną kończyła jako gitarzystka klasyczna jednak, jednak to śpiew od zawsze był jej największą miłością i od najmłodszych lat poświęca rozwojowi wokalnemu znaczną część swojego czasu.

Spotkanie utwierdziło uczennice w przekonaniu, że należy szukać pasji, wytrwale pracować i nigdy się nie poddawać. Należy dążyć do porozumienia z ludźmi, z którymi przebywamy i pamiętać, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli.

Refleksje uczennic mówią same za siebie :)

„Chciałabym więcej takich spotkań ,ponieważ mogę się bardzo dużo dowiedzieć”,

„ To było piękne…”

„Pani Agnieszka pięknie śpiewa, cudownie gra na ukulele. Jest również inspirującą osobą. To było bardzo miłe spotkanie”

„ Ta Pani była tak miłe nastawiona do nas i otwarta na wszystkie pytania. Było super”

„ Kiedy idzie nam gorzej, to nie można się poddawać; żeby dojść do celu to trzeba dużo ćwiczyć”

„ Najlepiej słuchać piosenek w których rozumiemy tekst. Muzyka jest dobrym sposobem na odpoczynek. Poszukuj dobrej muzyki”

„Mimo, że preferuje inny typ muzyki to wspaniale mi się słuchało”

„ Każdy ma w życiu wzloty i upadki, ale trzeba zawsze wstać”

Organizator spotkania: Katarzyna Jakubiec-Broda