Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Traktuj dziecko jak dorosłego, pamiętając o tym, że jest dzieckiem.
Janusz Korczak

 

Linki do ciekawych stron dla dzieci i ich rodziców:

http://brpd.gov.pl/ - strona Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdują się nie tylko informacje ogólne, ale również Strefa dla dzieci oraz Strefa dla dorosłych – przydatne w rozwiązywaniu różnych problemów.
www.ore.edu.pl -  Ośrodek Rozwoju Edukacji ma tutaj bogatą ofertę artykułów i  materiałów  nie tylko dla nauczycieli, ale także dla rodziców i uczniów. Na stronie można znaleźć różne informacje na temat edukacji i wychowania, oświaty w ogóle. Dostępne są również  E-podręczniki, kalendarz roku szkolnego, kontakty w trudnych sytuacjach. W szczególności polecamy „Jak kochać i wymagać. Poradnik dla rodziców” w części dla rodziców, pod hasłem wychowanie.
www.miastodzieci.pl- portal  informacyjno – rozrywkowy. Można tu znaleźć ciekawe artykuły na temat wychowania, edukacji, propozycje ciekawych zabaw dla dzieci, informacje na temat  wydarzeń kulturalnych, warsztatów i zajęć.
www.stressfree.pl –strona dla rodziców, którzy w obecnych czasach chcą żyć prosto, chociaż nowocześnie i przede wszystkim chcą, aby ich rodzina była szczęśliwa. Można tu znaleźć inspiracje do zabaw z dziećmi, ciekawe artykuły dotyczące wychowania i edukacji,  warsztaty online.

www.mamatatatablet.pl  - tutaj można znaleźć informacje, jak udostępniać media elektroniczne dzieciom, aby miały one pozytywny wpływ na ich rozwój oraz jakie zagrożenia niesie ich nieprawidłowe używanie. Gdzie szukać pomocy w sytuacji utrwalenia nieprawidłowych nawyków korzystania z mediów elektronicznych przez dzieci, Można również zapoznać się z raportem z najnowszych badań „Korzystanie z urządzeń mobilnych przez dzieci w Polsce”.
www.zyraffa.pl – tutaj można znaleźć zabawy ortograficzne, matematyczne czy  językowe,  a także quizy historyczne, przyrodnicze oraz  z lektur szkolnych – edukacja w atrakcyjnej formie  dla małych i dużych.
www.czasdzieci.pl –  tutaj oprócz artykułów o rodzinie, wychowaniu, ciekawe propozycje zabaw edukacyjnych, bajki  MP3  - w strefie dzieci, porady ekspertów, m.in. znanego psychologa i logopedy – pani profesor Jagody Cieszyńskiej – w strefie rodzica.
rodziceprzyszłości.pl – strona Fundacji Rodzice Przyszłości, której celem jest nowoczesne, edukacyjne wspieranie kochających swoje dzieci rodziców i opiekunów, pragnących świadomie je wychowywać bez przemocy emocjonalnej i fizycznej. Można tu znaleźć m.in.  „Vademecum Świadomego Rodzica” – czyli zbiór ponad 100 krótkich filmów – wypowiedzi ekspertów z wielu dziedzin. Dzięki nim każdy rodzic może nie tylko pogłębić swoją wiedzę na temat sposobów wspierania rozwoju dziecka, ale przede wszystkim uświadomić sobie, czy podąża właściwą drogą ku mądremu i świadomemu wychowaniu swoich dzieci. Wykorzystano tu  doświadczenia największych pedagogów naszego wieku,  najnowszą wiedzę psychologiczną, teorie wspomagania inteligencji i umiejętności, wiedzę o tym, jak działa nasz mózg.
www.kolorowanki-dla-dzieci.pl - duży wybór zadań, kolorowanek  umożliwiających  rozwój przedszkolaka, pełniących  funkcję profilaktyczną  w zapobieganiu problemom w nauce czytania i pisania w przyszłości, z doskonałym wprowadzeniem psychologa.