Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/cris0123/domains/zspm.hekko24.pl/public_html/images/przedszkole/ak201718/zaba.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/przedszkole/ak201718/zaba

23 maja mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu Teatr „SKRZAT” z Krakowa z przedstawieniem pod tytułem: „CZARUJĄCA ŻABA”.

Okazuje się, że całkiem niedawno w jednym z odległych zamków mieszkał Król Nabuchodonozor z synem, który wszystkiego się bał. Kochający ojciec we wszystkim go wyręczał. Kiedy w pokoju syna pojawiał się pająk, król wysyłał straże, żeby go usunęły. Mężny władca próbował nakłonić syna, żeby nie zachowywał się niedojrzale, jednak królewicz, zaufaniem darzył tylko swoją przytulankę. Pewnego dnia Król musiał wyruszyć w daleką podróż, aby stoczyć walkę w obronie królestwa ze złym czarodziejem. Królewicz został w zamku sam.
W tym samym czasie na polanie, obok rzeczki, Czarująca Żabka próbowała wędkować. Udało jej się złowić starą puszkę po napoju, trampka, Wodnika, a później gazetę, w której wyczytała, że Król Nabuchodonozor nie żyje. Żabka wystraszyła się, nie na żarty i postanowiła sprawdzić tą informację. Udała się do zamku, w którym zastała królewicza. Młody chłopak wytłumaczył jej, że ojciec żyje tylko więzi  go zły czarodziej. Żabka nie mogła pojąć, jak królewicz może w takiej chwili spokojnie siedzieć w swojej komnacie.
Prawda o królewiczu szybko wyszła na jaw. Żaba nauczyła go władać mieczem i sprawiła, że młody władca uwierzył we własne siły, dzięki czemu, kiedy pojawił się zły czarodziej, królewicz stoczył z nim wygraną walkę. Król został odczarowany, a jego syn był gotów, aby stać się jego następcą.
Wszystkim przedszkolakom sztuka bardzo się podobała i nagrodziły artystów brawami.

{gallery}przedszkole/ak201718/zaba{/gallery}

Opracowanie: Agnieszka Witoszek