Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/cris0123/domains/zspm.hekko24.pl/public_html/images/przedszkole/ak201718/inwald.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/przedszkole/ak201718/inwald

Wycieczka do Parku w Inwałdzie - dzieci sześcioletnie

13 czerwca dwie najstarsze grupy przedszkolne wyruszyły na wycieczkę do Parku w Inwałdzie. Pomimo długiego czasu przejazdu na miejsce przedszkolaki bezpiecznie i z uśmiechem dotarły na miejsce. Pogoda próbowała pokrzyżować nam plany, bo w trakcie przejazdu padał deszcz. Kiedy byliśmy już na miejscu wszystkie atrakcje były mokre, jednak gdy tylko weszliśmy na teren parku pojawiło się słońce. Zniknęły zmartwienia i spokojnie mogliśmy korzystać z Dinolandii.

Pani przewodnik oprowadzała nas po parku opowiadając o poszczególnych dinozaurach. Poznaliśmy takie okazy jak m.in. :

  • ornitolest - zwinny i szybki, drapieżnik. Zwany „ptasim złodziejem”, gdyż prawdopodobnie polował na praptaka. Osiągał długość około 2 m,
  • mamenchizaur – roślinożerca, miał do 25 metrów długości i kilkunastometrową szyję, zbudowaną z 19 kręgów,
  • stegozaur – najbardziej znany i rozpoznawalny roślinożerca. Posiadał charakterystyczne płyty kostne wzdłuż kręgosłupa oraz dwie pary kolców wieńczących ogon. Mierzył do 9 metrów, ale jego mózg miał wielkość orzecha włoskiego,
  • suchomim – drapieżnik, posiadał około 13 metrów długości, 100 ostrych zębów, różnej długości pazury na przednich nogach, największy z nich służył do połowu ryb i mierzył ok. 40 cm,
  • mozazaur – największa jaszczurka morska. Przemieszczał się dzięki, poruszaniu potężnym ogonem na boki, płetwy służyły mu do sterowania. Osiągał długość do 15 metrów. Jego pożywienie stanowiły ryby i kałamarnice, nie gardził też żółwiami i amonitami,
  • styrakozaur – 5,5 metrowy roślinożerca z wielką kryzą, zakończoną wykrzywionymi na boki kolcami, która miała chronić jego kark i barki przed atakami drapieżników. Nad nozdrzami wyrastał mu 60 centymetrowy prosty róg,
  • stegoceras – roślinożerca, który bronił się przed atakiem drapieżników twardą głową, przednich kończyn używał tylko do podtrzymywania jedzenia, poruszał się na tylnych.

To tylko wybrane z wielu okazałych, przedstawianych w parku, które udało nam się poznać.

Po zapoznaniu się z dinozaurami mogliśmy do woli korzystać z atrakcji Dinolandii. Przechodziliśmy jaskinią, skakaliśmy na zamku dmuchanym, eurobangy, utrzymywaliśmy równowagę w kulach wodnych. Na koniec otrzymaliśmy wspaniałe pamiątki. Odrobinę zmęczeni wróciliśmy na obiad do przedszkola, gdzie czekali już na nas rodzice.

{gallery}przedszkole/ak201718/inwald{/gallery}

Opracowanie: Agnieszka Witoszek