Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Rozpoczęcie roku szkolnego w przedszkolu

3 września wszystkie przedszkolaki powróciły do przedszkola uśmiechnięte i radosne.

Z entuzjazmem poznawali i oglądali nowe sale oraz witali się ze swoimi kolegami, dzieląc się zmianami i przeżyciami, które wydarzyły się w czasie ostatnich dwóch miesięcy oraz tym gdzie spędzali wakacje. Już na początku tego pięknego września – w poniedziałek 10.09.2018 odwiedził nas Teatrzyk „Skrzat” z Krakowa w przedstawieniu „O babci, krasnalach i kolorowych kulkach”. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w zabawie występującej podczas przestawienia. Krasnalek martwił się jesienią, bo nie miał ciepłego ubranka. Kolorowe kulki okazały się kłębkami wełny, z których babcia zrobiła dla krasnala kubraczek.
Spotkanie z teatrem w przedszkolu niesie wiele korzyści dla naszych milusińskich. Inspiruje do podejmowania zabaw w teatr oraz znajduje odzwierciedlenie w pracach plastycznych dzieci, dodatkowo dzieci poznają i utrwalają zasady kulturalnego zachowania się podczas przedstawienia.

Czekamy na kolejne spotkanie!

Opracowała: mgr Daria Łukaszewska-Koch