Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dnia 04.10.2018 nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk Skrzat z Karkowa.

Dzieci z niecierpliwością czekały jaka to historia będzie na nich czekała. Wspaniali aktorzy nie zawiedli.
Przedstawienie pt. „Muzyczne podróże - cz.1 - Kraków” to cudowna muzyczna opowieść o zabytkach Krakowa. W historii brał udział Trubadur, Nutka i Smok Wawelski. Podczas przedstawienia przedszkolaki mogły zaśpiewać znane pieśni i piosenki patriotyczne.
Spotkanie z aktorami przyniosło dzieciom wiele radości. Udział w przedstawieniu teatralnym wywiera duży wpływ na kształtowanie charakteru i osobowości dziecka, wyostrza zmysł obserwacji oraz rozładowuje nagromadzone emocje. Jest jednym z efektywnych środków wychowania wszechstronnego, daje możliwość wspólnego działania, wspólnej radości z osiągniętego celu. Kontakt z teatrem pozwala wychować przyszłego aktywnego, wrażliwego odbiorcę sztuki.

Zespół redakcyjny