Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Bezpieczny Przedszkolak w Mazańcowicach

Bezpieczeństwo uczniów w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mazańcowicach to priorytet dyrekcji i grona nauczycielskiego naszej placówki.

Dbając o nie szukamy najlepszych form przekazu, aby jak najlepiej wdrożyć i utrwalić zasady bezpieczeństwa  na wielu płaszczyznach. Dlatego już tradycją w naszej placówce są odwiedziny różnych służb mundurowych. Od początku roku szkolnego dzieci  w  przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie  przedszkola jak i w drodze do niego. Najwięcej jednak o bezpieczeństwie wie policjant. Dlatego zaprosiliśmy do naszej placówki dzielnicowego Pana Pawła  Warzeche z Komisariatu Policji w Jasienicy. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały. Spotkanie  przebiegło w bardzo miłej atmosferze .Pan policjant w formie praktycznej  przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię,  uświadomił dzieciom konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Pan policjant poinformował również  i zademonstrował, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, każdy przedszkolak mógł wsiąść do policyjnego radiowozu, ponadto przedszkolaki mogły włączyć sygnalizację świetlną i dźwiękową. Serdecznie dziękujemy  Panu dzielnicowemu za odwiedziny w naszym przedszkolu, przekazaną wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz za niespodziankę w formie opasek odblaskowych. Dzięki  nim każdy przedszkolak w Mazańcowicach będzie bezpieczniejszy na ulicy.

Opracowała : mgr Ewa Łukawska