Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Jesienna plastyka

Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w przedszkolu.

Jego własna twórczość jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy o otaczającej go rzeczywistości. Udział dziecka w zajęciach plastycznych sprzyja aktywizowaniu myślenia, przyczynia się do rozwoju samodzielności i pomysłowości. W związku z panującą jesienią dzieci z grupy 6-latków „Krasnoludki” szukają wraz z nauczycielkami sposobu na nudę oraz długie jesienne wieczory. Takim oto sposobem powstały piękne jeże, muchomory, ludziki z kasztanów oraz wiele innych prac plastycznych, które są tylko inspiracją do dalszych działań plastycznych dziecka.
Zachęcamy rodziców do rozbudzania u dziecka zainteresowania plastyką, która ma bardzo szeroki zakres oddziaływania wychowawczego.