Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Zajęcia ruchowe w przedszkolu

Zabawy i gry ruchowe są charakterystyczną formą działalności dzieci w wieku przedszkolnym. Odpowiadają najbardziej ich potrzebom, zainteresowaniom i rozwijają ogólna sprawność fizyczną.

„Krasnoludki” z grupy 6-latków coś o tym wiedzą i najlepiej czują się na szkolnej sali gimnastycznej z materacami i dużymi piankowymi klockami. Podczas takich zajęć dzieci współdziałają ze sobą, kształtują prawidłowe nawyki, a także pozytywne cechy charakteru. Zabawy ruchowe są bardzo lubiane przez dzieci, gdyż towarzyszy im duży poziom zaangażowania emocjonalnego. Taka forma rekreacji sprzyja skupieniu uwagi, dlatego zajęcia ruchowe stanowią doskonałą formę przekazywania dzieciom cennych wskazówek lub nauki. Wtedy, gdy pada deszcz lub nie sprzyjają nam warunki pogodowe spędzamy czas w równie ciekawy i sportowy sposób.