Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Owocowa uczta w grupie 6-latków

Jesienny czas upłynął nam bardzo wesoło i smakowicie, bo podczas poznawania owoców, nie odbyło się bez poznawania dotykiem, węchem no i przede wszystkim smakiem.

 Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowały zdrową, pyszna sałatkę ze świeżych owoców. Zanim zabraliśmy się do pracy wcześniej posegregowaliśmy owoce, które dzieci przyniosły z domu do przedszkola. Później myliśmy ręce oraz owoce. Założyliśmy fartuszki i czapki, jak przystoi prawdziwym kucharzom i kuchareczkom. Pani przygotowała potrzebne miski, noże, deseczki. Owoce kroiliśmy w kolorowe kosteczki, talarki, paseczki i wrzucaliśmy do wielkiej misy. Później mieszaliśmy wszystkie składniki. Sałatka udała się, była pyszna, kolorowa, a co najważniejsze to istna bomba witaminowa. Naszą smakowitą sałatką poczęstowaliśmy wszystkie panie w przedszkolu. A sami oddaliśmy się degustacji podczas drugiego śniadania. Dzieci wykonały również owocowe jeżyki z gruszek i winogron. Swoje prace zaniosły do domu aby poczęstować rodziców.

Ewa Dropczyńska