Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Wycieczka do piekarni

W poniedziałek 17.12.2018 r. 6 – latki ze swymi paniami udały się na wycieczkę do piekarni.

 Dzieci miały możliwość zwiedzenia wszystkich pomieszczeń, zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, dowiedzieli się również jak powstaje pieczywo. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, duże worki z mąką, krajalnica, wielkie łopaty do wysadzania pieczywa, ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek.

Następnie dzieci przystąpiły do pieczenia pierniczków świątecznych. Dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto, wycinały różne kształty foremkami. Powykrawane pierniki zostały ułożone na blachach i upieczone w piecach. Na tym praca się nie zakończyła, pozostało jeszcze udekorowanie pierniczków. Przedszkolaki polewały je lukrem, ozdabiały kolorowymi posypkami, cukiereczkami, cukrem pudrem. Po długim oczekiwaniu dzieci z apetytem kosztowały przygotowane przez siebie pierniczki.

Dziękujemy właścicielom i pracownikom, dzięki którym możliwa była realizacja wycieczki do piekarni