Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ruch Tygrysków poprzez zabawę

Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują dużą naturalną potrzebę ruchu.

 Zimowa aura nie zawsze pozwala nam na korzystanie z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Staramy się więc szukać innych sposobów, aby dzieci mogły zaspokoić swoje zapotrzebowanie ruchowe.

            Oprócz wielu zalet ruchu dzieci w wieku przedszkolnym takich jak mobilizowanie układu krążeniowo-naczyniowego oraz korzystnego wpływu na układ oddechowy, dzieci nabierają odporności organizmu, a także czerpią wiele przyjemności ze spędzania wolnego czasu w ten sposób.

            Warto jednak wziąć pod uwagę jakie skutki niesie za sobą brak ruchu. Może on bowiem negatywnie wpływać na rozwój dziecka, opóźniać rozwój fizyczny, wpływać na psychikę oraz stan emocjonalny. To znowu utrudnia kontakty z grupą rówieśniczą.

            Od najmłodszych lat staramy się zaszczepiać w dzieciach miłość do sportu oraz aktywności fizycznej. Dlatego też grupa Tygrysków często odwiedza salę gimnastyczną i tam w sposób aktywny spędza czas, wykonując ćwiczenia gimnastyczne, zabawy ruchowe, czy pokonywanie torów przeszkód. Uśmiechy dzieci świadczą o radości jaką im to sprawia.