Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Pierwszy dzień wiosny

„ Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno, do wody Cię wrzucamy, bo Wiosnę witamy!"

 21 marca wszystkie przedszkolaki przywitały wiosnę wesoło i kolorowo. Aby zaakcentować nadchodzącą porę roku, każde dziecko miały w swoim ubiorze jakiś zielony akcent.  Główną atrakcją tego dnia było wyjście nad rzekę w kolorowym korowodzie. Przedszkolaki z grupy „Kotki” niosły dumnie panią Zimę, która po pożegnaniu nad rzeką wróciła do przedszkola już jako pani Wiosna. Wszystkie inne grupy również miały ze sobą kolorowe gaiki, wiatraczki, kwiatuszki. W trakcie spaceru dzieci śpiewały wiosenne piosenki i wypatrywały oznak wiosennej pogody.  Bardzo się cieszymy, że Wiosnę przywitaliśmy. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 

       

 

Zespół Redakcyjny