Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Warsztaty edukacyjne w Castoramie


Dnia 17.05.2019r. grupa 6-latków ,,Przyjaciele Kubusia Puchatka” udała się do Castoramy na warsztaty edukacyjne.

Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej.
Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy wykonywały samodzielnie własną zabawkę, był to drewniany pociąg, który najpierw złożyły, skleiły, a następnie pomalowały. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiedziały się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie różnych przedmiotów. Warsztaty przyniosły dzieciom wiele radości i satysfakcji z wykonania pociągu, który mogły zabrać do domu.

Zespół redakcyjny