Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Wycieczka do Dinolandii w Inwałdzie

07 czerwca 2019 roku dwie grupy 6-latków  pojechały na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Inwałdzie.

Pobyt w „DINOLANDII” był dla dzieci  wspaniałą formą spędzania wolnego czasu. To szczególne miejsce, w którym można było cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. I tak z bliska zobaczyć można było groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura, który zapraszał  gości na Plażę. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje jakie czekały na dzieci w  Dinolandii. Wspaniałą zabawą okazały się również warsztaty paleontologiczne podczas których dzieci składały i malowały modele dinozaurów, które mogły zabrać do domu. Każdy znalazł tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, grę w minigolfa czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic.  Wielką atrakcją było spędzenie czasu na placu zabaw. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych przeżyć i wrażeń.

Zespół redakcyjny