Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

"Z ratownikiem za pan brat"

W dniu 11 czerwca 2019 roku trzy grupy przedszkolne: 5-latki wychowawca Dorota Kupka, Dagmara Urbańska, 6- latki wychowawca Aleksandra Maśka, Magdalena Czaplińska, oraz 6 -latki wychowawca Ewa Dropczynska i Marta Krywult wybrały się na wycieczkę do Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej.

Dzieci uczestniczyły w Dniu Otwartym bielskiego pogotowia "Z ratownikiem za pan brat" Przedszkolaki wzięły udział w grach i zabawach animacyjnych, oraz w ścieżce tematycznej pod tytułem: "Będę ratownikiem" - zabawa z udziałem pracowników bielskiego pogotowia ratunkowego na podstawie symulowanego zdarzenia. Była możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć, oraz czas na rozstrzygnięcie konkursu pod tytułem "Ratownictwo w oczach dziecka." Następnie dzieci realizowały drugi etap wycieczki, czyli gry i zabawy na bielskich Błoniach. Wszystkim dopisywały humory. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe i zadowolone, dlatego wycieczkę należy uznać za udaną.

Zespół redakcyjny