Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS – W  PRZEDSZKOLU W MAZAŃCOWICACH

W szkole i w przedszkolu w Mazańcowicach dyrekcja i całe grono pedagogiczne ze szczególną troską dba o bezpieczeństwo i edukacje dzieci w tym zakresie.

Dlatego  w nowym roku szkolnym wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, kierując się troską o dzieci, łączymy siły z Komisariatem Policji  w Jasienicy oraz naszym dzielnicowym mł. asp. Pawłem Warzecha wdrażając innowację pedagogiczną „Dzielnicowy bliżej nas w  przedszkolu w Mazańcowicach ” .
W ramach innowacji, wspólnie z naszymi wspaniałymi funkcjonariuszami policji z Jasienicy zaplanowaliśmy cykl spotkań, podczas których omówimy szereg najważniejszych tematów dotyczących bezpieczeństwa naszych wychowanków.  We wrześniu nasze przedszkole odwiedził dzielnicowy mł. asp. Paweł Warzecha, przedszkolaki na tą wizytę czekały od kilku dni. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Z  uwagą i wielkim zainteresowaniem słuchały naszego gościa, chętnie też przymierzały czapkę policjanta, hełm i kamizelkę. Zapoznały się z ubiorem policjanta i jego zastosowaniem. W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi Komisariatu Policji  w Jasienicy  i naszemu dzielnicowemu za udział w praktycznym edukowaniu przedszkolaków w zakresie ich bezpieczeństwa.
                          

Opracowała : mgr Ewa Łukawska