Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS- W PRZEDSZKOLU W MAZAŃCOWICACH

Przedszkolaki z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mazańcowicach po raz kolejny spotkały się z naszym dzielnicowym mł. asp. Pawłem Warzecha  w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej ,,Dzielnicowy bliżej nas w przedszkolu w Mazańcowicach”.

Tym razem najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczyli się prawidłowego zachowania podczas spotkania z obcą osobą. Nasz gość przestrzegał przed obcymi spotkanymi na ulicy, przed obcymi zapraszającymi dzieci do samochodu czy nawet obcymi osobami, które pukają do naszych drzwi. Dzieci dowiedziały się co wolno, a czego nie wolno robić w tych sytuacjach , zapoznały się z zasadami bezpieczeństw . Nasz gość poruszył również temat spotkania z obcym psem na ulicy. Dzieci przećwiczyły pozycję ,,żółwika,,. Dziękujemy serdecznie naszemu gościowi za wizytę, przekazaną wiedzę i poświęcony czas. I oczywiście czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie i dawkę nowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa .


                                                                                          opracowała:  mgr Ewa Łukawska