Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Dzielnicowy bliżej nas - w przedszkolu w Mazańcowicach

Mając na uwadze wychowanie dziecka we współczesnym świecie, należy uczyć już od najmłodszych lat roztropności w różnych sytuacjach.

Dlatego po raz kolejny naszą placówkę odwiedził dzielnicowy mł. asp. Paweł Warzecha z Komisariatu Policji w Jasienicy oraz st. asp. Dawid Stwora z Komendy Miejskiej Policji w Bielska – Białej, który przeprowadził prelekcję na temat „ Nieznany pakunek , co z nim zrobić?” Spotkanie te odbyło się w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej „Dzielnicowy bliżej nas - w przedszkolu w Mazańcowicach”.

W związku z pojawiającymi się „niewybuchami” w naszym regionie poruszyliśmy tak ważny temat dla bezpieczeństwa naszych najmłodszych podopiecznych. Nasz gość wyjaśnił postępowanie w sytuacji zagrożeniu incydentem bombowym. Przedszkolaki dowiedziały się jak powinny się zachować po otrzymaniu informacji o podłożeniu bomby, oraz jak należy się zachować w przypadku znalezienia niewybuchu czy nieznanego pakunku.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach nieustannie pogłębiamy wiedzę i uczymy bezpiecznych zachowań. Wraz z rozwojem dziecka i jego usamodzielnieniem, chcemy nauczyć go umiejętności przewidywania zagrożeń, unikania ich, a jeśli już się pojawią to uczymy jak należy się zachować .

Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Czekamy na kolejne spotkanie.

                   

                                    Opracowała mgr Ewa Łukawska