Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Bezpieczne ferie w  przedszkolu w Mazańcowicach

Ferie to czas zabaw na śniegu, szaleństw na sankach  oraz wycieczek górskich.

W trosce o bezpieczeństwo przedszkolaków podczas czwartego  spotkania w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Dzielnicowy bliżej nas – w przedszkolu w Mazańcowicach”, zostały omówione  tematy bezpieczeństwa podczas spędzania ferii zimowych . Nasi goście przedstawiciel  Pan Tomasz Puczłkowski z GOPR  oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jasienicy mł. asp. Paweł Warzecha podczas spotkania profilaktyczno –edukacyjnego omówili je szczegółowo.

Przedszkolaki dowiedziały się ,że:

- należy pamiętać o odpowiednim ubiorze w górach , szczególnie chronić głowę i dłonie przed mrozem , bezwzględnie zakładać czapki i rękawiczki ,

- podczas wycieczek górskich należy zabrać ze sobą mapę, apteczkę, oraz naładowany telefon ,

- dzieci zapoznały się z numerem alarmowym do GOPR  601 100 300,

- do zabaw na śniegu,  na sankach, łyżwach, zjazdach na nartach należy  wybierać miejsca do tego wyznaczone z dala od ulic, parkingów, zamarzniętych zbiorników wodnych,

- do zabaw na śniegu używać tylko sprawnego sprzętu,

- do zjazdów na śniegu bezwzględnie zakładać kask na głowę,

Dzieci obejrzały film edukacyjny na temat ratownictwa górskiego .  Przedszkolaki brały żywy udział w dyskusji , co świadczyło o zainteresowaniu omawianym tematem.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom  za poświęcony czas  Panu Arkadiuszowi Śleziona zastępcy Naczelnika   Grupy Beskidzkiej GOPR oraz Komendantowi  Komisariatu Policji w Jasienicy podinsp. Mariuszowi Mrożek .

Opracowała: mgr Ewa Łukawska