Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

 SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

W grudniu w przedszkolu odbyło się niecodzienne wydarzenie. Tego dnia, w galowym stroju, na spotkanie z dziećmi przybył górnik pan Tadeusz Kamiński.

Nasz gość wprawił wielkie zdumienie przedszkolaki, które po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwego górnika. W trakcie spotkania, dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w niezwykle barwną opowieść o tym, jak powstawał przez wiele milionów lat węgiel i jakie jest jego znaczenie w gospodarce narodowej. Szczególnie duże zainteresowanie budził strój górnika, w tym przede wszystkim czapka ze wspaniałym pióropuszem, którą każde dziecko mogło przymierzyć i zrobić z nią zdjęcie oraz szpada. Nasz gość odpowiadał na liczne pytania dotyczące kopalni, sprzętu górniczego, olbrzymich koparek no i oczywiście swojego stroju. Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej oraz bardzo niebezpiecznej pracy.

Na pamiątkę tak miłego i interesującego spotkania dzieci wręczyły panu górnikowi niespodziankę (wykonaną przez dzieci na zajęciach) i podziękowały za przybycie.

 

Zespół redakcyjny