Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Muzyka źródłem wszechstronnego rozwoju dziecka

W ramach programu „Muzyka źródłem wszechstronnego rozwoju dziecka – realizowanym w grupie 4 – latków”, 05.01.2017 r. odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP z Mazańcowic.

Kontakt z żywą muzyką był doskonałą okazją do tego, aby przedszkolaki od najmłodszych lat rozbudzały i rozwijały w sobie wrażliwość na dźwięki i potrzebę kontaktu z muzyką. Małe dzieci są wrażliwe na przystępne im, wartościowe utwory, oddziałując żywo na ich wyobraźnię i uczucia, budząc w nich jednocześnie olśnienie, wzruszenie i zachwyt. Muzyka budzi swymi dźwiękami  i melodiami niezwykłe, przejmujące nastroje i uczucia, a tym samym wpływa na rozwój wrażliwości emocjonalno - uczuciowej. Niesamowite brzmienie instrumentów, dostarczyły dzieciom wielką radość oraz niecodzienne doznania.


Marta Krywult