Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

10 listopada 2017 do naszego przedszkola po raz kolejny zawitał Teatr „SKRZAT” z Krakowa ze sztuką pt.:” Z KULTURĄ NA TY”.

Przedstawienie miało pokazać dzieciom, jak należy się zachowywać w różnych miejscach i sytuacjach zgodnie z powszechnie przyjętymi zasadami. Mądre rady przekazywał widzom Pan leśniczy oraz aktor. Dzieci uczyły się na błędach Ptaka-Cudaka, lisa i czarownicy, którzy popełniali wiele gaf.  Mali widzowie przypomnieli sobie, iż nie należy się wyśmiewać z innych, kto i w jakiej sytuacji powinien pierwszy podać rękę oraz że w lesie należy być cicho (nie wolno słuchać głośnej muzyki).  
Aktor wraz z czarownicą pokazali również, że w teatrze należy wyłączyć telefon, w ciszy oglądać, nie zasłaniać innym i nie jeść w trakcie trwania sztuki, a występ należy nagrodzić brawami.


Opracowanie: Agnieszka Witoszek