Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/cris0123/domains/zspm.hekko24.pl/public_html/images/przedszkole/ak201718/zdrowie.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/przedszkole/ak201718/zdrowie

Dbamy o zdrowie własne i innych

Wiek przedszkolny jest tym okresem w życiu człowieka, w którym najtrwalej kształtuje się aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia.

Obecnie, przy rosnącej świadomości społecznej podkreślamy często ważną rolę zdrowia i zdrowego stylu życia. Nasza placówka kładzie duży nacisk na kształtowanie nawyków  i umiejętności prozdrowotnych.
Bogacenie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do promowania zdrowego stylu życia, nabywanie umiejętności dbania o swoje zdrowie, to ważna część edukacji w przedszkolu. Oprócz rodziny znaczący wpływ na kształtowanie zachowań prozdrowotnych dzieci ma środowisko przedszkolne i szkolne. Przekazywanie wiedzy w tym zakresie, kształtowanie świadomości i przyzwyczajeń, to zadanie współczesnej szkoły.
 Skuteczna edukacja wymaga stosowania różnorodnych form i metod pracy. Dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią doktor Magdalenę Firlej – Pruś, która przeprowadziła prelekcję na temat : „Dbania o zdrowie własne i innych”. Pani doktor uwrażliwiała dzieci na prawidłowość zachowań prozdrowotnych, udzieliła wiele cennych wskazówek i rad. Poinformowała przedszkolaki również  jak należy dbać o zdrowie szczególnie w związku z zwiększonymi zachorowaniami na WZW. Nasz gość zachęcał również dzieci do zdrowego stylu życia. Podczas spotkania dzieci mogły posłuchać przez słuchawki medyczne bicia swojego serduszka. Serdecznie dziękujemy  Pani Doktor za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcony czas.
                                                                              {gallery}przedszkole/ak201718/zdrowie{/gallery}

                                                                                                                 Opracowała : mgr Ewa Łukawska