Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

21 listopada był szczególnym dniem w naszym przedszkolu. Przyjechali do nas właściciele Hodowli Szpiców Miniaturowych, by opowiedzieć wszystkim przedszkolakom, jak bezpiecznie opiekować się i bawić ze swoim pupilem.

    Podczas warsztatów dzieci miały możliwość kontaktu z żywymi zwierzątkami. W naszych murach gościły trzy dorosłe Pomeraniany i kilkumiesięczny szczeniaczek. Przedszkolaki obejrzały pokaz czesania i strzyżenia zwierzaków - hodowca zaprezentował różne rodzaje szczotek do pielęgnacji. Wspólnie z dziećmi zastanawiał się jakie obowiązki ma właściciel psa. Okazuje się, że dzieci posiadają dużą wiedzę na temat bezpiecznej zabawy i opieki nad zwierzęciem, którą Pan Andrzej poszerzył o dodatkowe informacje. Przedszkolaki są świadome, że zwierzę to nie zabawka i trzeba o nie odpowiednio dbać oraz cały czas o nim pamiętać.
    Każdy chętny przedszkolak mógł głaskać pieski i uczyć się prowadzić je na smyczy. Bardzo dziękujemy Panu Andrzejowi i jego żonie za wizytę w naszym przedszkolu!

Opracowanie: Agnieszka Witoszek