Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/cris0123/domains/zspm.hekko24.pl/public_html/images/przedszkole/ak201718/prosiaczek.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/przedszkole/ak201718/prosiaczek

16 lutego do naszego przedszkola zawitał Teatr „Skrzat” z Krakowa z przedstawieniem pt.: „O PROSIACZKU BRUDASKU”.

Występ aktorów był pouczającym przypomnieniem, że warto nabywać zdrowe nawyki żywieniowe i dbać o higienę osobistą.
Tytułowy prosiaczek bardzo lubił tarzać się w błocie, a jego ulubionym posiłkiem były, cukierki, chipsy i cola. Często zdarzało mu się komuś dokuczyć lub nie słuchać dobrych rad przyjaciół. Zapominał o szacunku, którym należy darzyć innych. Pewnego dnia opuścił podwórko, na którym mieszkał i zgubił się w lesie. Chytry lisek, którego tam spotkał, zaproponował mu, że zaprowadzi go do swojego stryjka, którym okazał się zły wilk. Ten widząc świnkę pod swoim domem, udawał jej przyjaciela i jednocześnie zastanawiał się w jakim daniu będzie najsmaczniejsza. Marzył o grillowanym prosiaczku. Odpowiednio karmił, więc przybysza, aby ten szybko przybierał na wadze. Źle skończyłaby się wyprawa tytułowego bohatera gdyby nie jego dawni przyjaciele, którzy szukali go po całej okolicy. Piesek odnalazł prosiaczka i zabrał go od złego wilka prosto do domu.
Losy głównego bohatera pokazały przedszkolakom, że ważna jest higiena i odpowiednio spożywane zdrowe posiłki. Dzieci miały również okazję przekonać się, iż nie wszyscy obcy chcą naszego dobra, a na prawdziwych przyjaciół zawsze można liczyć.

{gallery}przedszkole/ak201718/prosiaczek{/gallery}

Opracowanie: Agnieszka Witoszek