Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/cris0123/domains/zspm.hekko24.pl/public_html/images/przedszkole/ak201718/bezpiecznypies.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/przedszkole/ak201718/bezpiecznypies

W dniu 20 marca 2018 r. w ramach programu BEZPIECZNY PIES-BEZPIECZNE DZIECKO odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych zajęcia dla Dzieci prowadzone przez Polskie Centrum Dogoterapii.

W zajęciach uczestniczył Piesek Blues, który dzięki przyjaznemu usposobieniu stał się ulubieńcem Dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się tego dnia jak sprawić, aby ich kontakt z psem był bezpieczny. Czworonożny pupil pomagał dzieciom dowiedzieć się jak bezpiecznie podejść do psa oraz bawić się z nim, a  także rozpoznać jego mowę ciała oraz jak prawidłowo nakarmić pupila. Przedszkolaki zapoznały się również w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jak zachować się gdy pies nas zaatakuje, w jaki sposób prawidłowo nakarmić psa, jak również jaką rolę czworonogi przyjaciel człowieka odgrywa w społeczeństwie. Podczas zajęć edukacyjnych
z Bluesem dzieci dowiedziały się o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem. Na zakończenie chętne dzieci pogłaskały Bluesa, a wszystkie przedszkolaki uczestniczące w programie otrzymały Dyplom Przyjaciela, a Nasza Placówka Certyfikat Polskiego Centrum Dogoterapii za udział w programie.

{gallery}przedszkole/ak201718/bezpiecznypies{/gallery}

 Opracowanie: Dagmara Urbańska