Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

W dniu 20 marca 2018 r. w ramach programu BEZPIECZNY PIES-BEZPIECZNE DZIECKO odbyły się we wszystkich grupach przedszkolnych zajęcia dla Dzieci prowadzone przez Polskie Centrum Dogoterapii.

W zajęciach uczestniczył Piesek Blues, który dzięki przyjaznemu usposobieniu stał się ulubieńcem Dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się tego dnia jak sprawić, aby ich kontakt z psem był bezpieczny. Czworonożny pupil pomagał dzieciom dowiedzieć się jak bezpiecznie podejść do psa oraz bawić się z nim, a  także rozpoznać jego mowę ciała oraz jak prawidłowo nakarmić pupila. Przedszkolaki zapoznały się również w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jak zachować się gdy pies nas zaatakuje, w jaki sposób prawidłowo nakarmić psa, jak również jaką rolę czworonogi przyjaciel człowieka odgrywa w społeczeństwie. Podczas zajęć edukacyjnych
z Bluesem dzieci dowiedziały się o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem. Na zakończenie chętne dzieci pogłaskały Bluesa, a wszystkie przedszkolaki uczestniczące w programie otrzymały Dyplom Przyjaciela, a Nasza Placówka Certyfikat Polskiego Centrum Dogoterapii za udział w programie.

 Opracowanie: Dagmara Urbańska