Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/cris0123/domains/zspm.hekko24.pl/public_html/images/przedszkole/ak201718/cykl.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/przedszkole/ak201718/cykl

II Cykl muzycznych podróży

 5 kwietnia Teatr Skrzat z Krakowa wystawił w naszym przedszkolu przedstawienie pt.: „II CYKL MUZYCZNYCH PODRÓŻY”. Umożliwił tym samym wszystkim dzieciom poznanie kilku wybranych krajów należących do Unii Europejskiej.
Podróż rozpoczęliśmy od rozważań, czy Europa i Unia Europejska znaczą to samo. Następnie zaczęła się wspólna wędrówka. Pierwszym krajem na naszej trasie okazała się być Wielka Brytania. Poznaliśmy jej flagę i stolicę.  Pięknie ubrany dżentelmen, z melonikiem na głowie,  uczył nas kulturalnych zwrotów w języku angielskim. Opowiedział nam o tamtejszej tradycji picia herbaty z mlekiem i konieczności zabierania ze sobą parasola.  Kolejnym punktem na mapie naszej podróży była Francja. Wytłumaczono nam znaczenie kolorów jej flagi oraz zaproszono do stolicy. Podziwialiśmy słynną Wieżę Eiffla oraz najbardziej znane muzeum sztuki – Luwr. Francuska dama opowiadała też o modzie, z której Paryż jest wszystkim znany. Ostatnim przystankiem w naszej muzycznej podróży były Włochy. Oglądaliśmy Koloseum i Krzywą Wieżę w Pizie. Odkryliśmy też, że wiele znanych przez nas potraw pochodzi właśnie z tego kraju.
Na zakończenie muzycznej wycieczki aktorzy uczyli nas żegnać się  w języku, każdego z krajów, które udało nam się poznać. To była wspaniała podróż!

{gallery}przedszkole/ak201718/cykl{/gallery}

Opracowanie: Agnieszka Witoszek