Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

WIELKIE SERCA NASZYCH UCZNIÓW !

Akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

 „Tak naprawdę mamy jedynie to, cośmy dali”      /F. Ozanam/

Z okazji zbliżających się świąt Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowało akcję, która ma pomóc osobom spędzającym święta z dala od rodzin, osobom samotnym oraz niepełnosprawnym.

Grupą docelową byli podopieczni dwóch DPS-ów- w Skoczowie, dla których uczniowie przygotowali już w zeszłym roku kartki wielkanocne oraz mieszkańcy DPS-u w Bielsku Białej. W akcję włączyła się cała Szkoła. Dla chłopców i mężczyzn ze Skoczowa przygotowano 39 spersonalizowanych prezentów. Każda klasa wylosowała kilku podopiecznych i starała się spełnić ich marzenia. Dla dziewczyn i kobiet z DPS-u w Bielsku-Białej przekazaliśmy 222 książeczki, 134 maskotki, 106 opakowań puzzli, 43 gry edukacyjne, a także zeszyty, oraz pudełko zabawek. Prezenty trafią do mieszkanek nie tylko z okazji Mikołaja, posłużą również jako pomoce naukowe oraz wspierające ich rozwój przez cały rok.

Nasi wolontariusze wraz z rodzicami oraz opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu 3 grudnia przekazali osobiście prezenty mieszkańcom DPS-u w Skoczowie. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło. Dla podopiecznych ważne było przede wszystkim to, że ktoś ich odwiedza. Radości oraz wdzięczności obdarowanych nie było końca. Artysta ze Skoczowa, pan Grzegorz Dostatni, ponownie przekazał nam swoje prace, które zaprezentujemy na wystawie w Szkole.

W imieniu obdarowanych oraz ich opiekunów przekazuję podziękowania setkom zaangażowanych w akcje osób. Tak piękny efekt akcji możliwy jest dzięki ofiarności i współpracy, uczniów, ich rodziców, wychowawców oraz grupie wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

Opiekun SKW, Katarzyna Jakubiec-Broda