Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - KOLEJNA EDYCJA AKCJI POLA NADZIEI

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja, której przyświecają trzy główne cele: szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na rzecz hospicjum oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych, cierpiących ludzi.

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do tej akcji. W jej ramach odbył się w dniach 5 i 6 grudnia kiermasz świąteczny na auli szkolnej połączony z kwestą prowadzoną przez uczniów należących do Szkolnego Koła Wolontariatu. Na kiermaszu można było nabyć kartki i ozdoby świąteczne, jednak największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się pachnące świętami pierniczki. Kiermasz został przygotowany przez wychowawców świetlicy panią Edytę Waluś oraz panią Małgorzatę Jakubiec przy wielkim wsparciu uczniów i rodziców naszej szkoły, którzy wzbogacili go pięknymi, własnoręcznie wykonanymi kartkami i ozdobami świątecznymi.

Dziękujemy wszystkim za okazane serce i zaangażowanie. Dziękujemy za to, że nie przechodziliście obojętnie obok kwestujących.

Za udział w poprzedniej edycji programu „Pola Nadziei 2019” i szczególne zaangażowanie w jego realizację, Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku – Białej przyznało naszej szkole puchar i wręczyło podziękowania uczniom i nauczycielom naszej szkoły: pani Danucie Tyszeckiej, pani Edycie Waluś, pani Katarzynie Piszczek, pani Jadwidze Kunstman, pani Renacie Łopateckiej – Osierdzie.

Zespół redakcyjny