Zespół Szkolno-Przedszkolny

w Mazańcowicach

Rok Wolontariatu – nasza akcja!

            Rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Wolontariatu, natomiast 5 grudnia obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Postanowiliśmy skorzystać z tej okazji, aby zwrócić uwagę naszych  uczniów na ogromne znaczenie pracy na rzecz innych. Ma to również dużą wartość wychowawczą, szczególnie pomaganie w grupie, które uczy współdziałania wokół ważnych celów oraz empatii.
             W tym przedświątecznym czasie rozpoczynamy akcję pt. „Dzieci – Dzieciom”, której celem jest pozyskiwanie środków wspólnie z Radą Rodziców dla dzieci potrzebujących wsparcia materialnego. Pragniemy zaangażować uczniów klas 4-6 do pomocy w przygotowaniu i przeprowadzeniu kiermaszu świątecznego, podczas, którego będą rozprowadzane własnoręcznie wykonane przez nich ozdoby i kartki świąteczne. To będzie nasza forma wolontariatu!

Pedagog szkolny
Beata Kocur